top of page

"Dönüşüm yolculuğumda bana katılın"

Her şey bir kararla başlar...

Kurumsal koçluk, sadece potansiyelinin altında kaldığını düşünen yöneticiler değil, risk yönetimi, insan idaresi ve empati ile mücadele eden tüm yöneticiler için tasarlandı.


Yönetici ihtiyaçlarına göre şekillendirmeyi önerdiğim seanslarımızı birebir ya da takım olarak gerçekleştirebiliyor olacağız. Yönetici koçluğu tek seferlik bir seans değildir. Çalışmalar çoğunlukla altı ila on iki ay sürer ve bu ilişkilerin başarısı aşağıdaki faktörlere bağlıdır.

Her şey bir kararla başlar...

Bazen sorumluluklarınız ve beklentiler en iyi yaptığınız işleri dahi başaramamak önünüzde koca bir duvar varmış gibi hissettirebilir. Şu anın getirdikleri ile mücadele ederken, gelecek adımları belirlemek ve kararlar almak giderek zorlaşır. O an geldiğinde hazır olmak ve yönetim becerilerinizi geliştirmek için içinizdeki lidere ulaşmak.

Hayallerin hedefe dönüşümü...

Büyük hayaller her zaman gerçeğe dönüşmeyi hak eder. Bir lider olarak buna inanmak ve iletişiminizle insanlara ilham verme yeteneğinizi geliştirmek için tek ihtiyacınız olan kişisel motivasyon. Bu motivasyon bazen yeni veya daha üst düzey bir rol üstlenmeyi, yeni bir girişimi yönetmeyi veya organizasyonda bir değişime öncülük etmeyi gerektirebilir. Buna hazır mısın?

Objektif bir perspektif edin...

Yönetici olmak duygularınızla aranıza bir sınır koymanızı gerektirir mi? Size bunu düşündürten şeyin nedeni, ekibin çok homojen veya işlevsiz olması veya belki de grubun organizasyonunu ilerletmek için gereken becerilerden yoksun olmanız mı? Kişisel dönüşümünüze en çok katkı sağlayacak şey nesnel bir bakış açısı ve zorlu konularda dahi size doğru dürüstçe konuşabilen bir koçtur.

İşinizi büyütün...

Başarılı liderleri diğerlerinden ayıran en önemli şey nedir; düşünme yapısı, yetenek ya da doğru bir yönlendirme? Bu soruyu yanıtlamanın en iyi yolu neye ihtiyaç duyduğunuzu belirlemek hatta bu süreçte asla bilmediğiniz becerilerinizi keşfetmek. Böylece öz farkındalığınızı artacak, düşüncelerinizi genişleyecek ve rotayı düzeltmeniz gereken yerleri belirleyebilirsiniz.

Başkalarından öğrenmeye kendini aç...

Herkesin bazen biraz yardıma ihtiyacı olur. Potansiyelimizi tam olarak maksimize etmeyi nasıl başarabiliriz?  Bunu başarabilmek için yapacağımız en doğru şey öğrenmeyi asla bırakmamak. Düşünüldüğünün aksine başkalarından öğrenmek pasif bir süreç değil, bizim tarafımızdan çalışma ve bağlılık gerektiren bir süreçtir. Bu süreci en iyi şekilde nasıl tasarlarız?

Hayatında Neredesin?

Kızımla iletişim kurmakta zorlanıyorum. Kendimi onun dünyasından çok uzakta görüyorum. Nasıl yaklaşmalıyım? Kendimde neyi değiştirmeliyim? Annem halen hayatıma karışıyor. Sınırlarımı çizmekte zorlanıyorum

İşimde önümün tıkanık olduğunu görüyorum. Bağlı olduğum kişi beni devamlı iş arkadaşlarımın ortasında tenkit ediyor. Onunla konuşmak istiyorum ama nasıl başlayacağım bilmiyorum… Eşimle devamlı önemsiz konularda tartışıyoruz. Beni anlamıyor veya ben kendimi anlatamıyorum. Beraber bir aile koçu ile konuşsak diye teklif ettim. Kabul etmiyor. Nasıl ikna ederim?

Aile işimi çocuklarıma devir ettim. İstediğim gibi yönetmiyorlar. Karışmak istiyorum, yanlışlarını onlara anlatmak istiyorum ama beni tamamen dışladılar. Üzülüyorum… O kadar yapmadığım şey var ki? Geç mi kaldım?

Üniversiteyi bitirmek üzereyim, hayata nasıl atılacağım bilmiyorum? Seçenekler arasında kafam çok karışık… Babamla hep tartışıyoruz. Her şeyime karışıyor, farkında değil ama böyle devam ettikçe ondan uzaklaşıyorum. Ama böyle olsun istemiyorum. Ne yapmalıyım?

İlişkimde çok önemli bir yere geldim. Ama geleceği görmüyorum. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum… Herkese bir kızgınlık duyuyorum. Hep kaybeden ben oluyorum. Yoruldum… Kariyer değişikliği yapmak istiyorum. Nereden başlayacağım? Yapmalı mıyım bilmiyorum?

Hayat çok çabuk geçti, bir şeyler kaçırdığımı hissediyorum. Adını tam koyamıyorum. Nasıl adını koyabilirim? Oğlumun uzaklaştığını hissediyorum. Eşi ile sorunlarım var. Geçinemiyoruz. Ne yapmalıyım?

İçinde bulunduğum toplum beni nasıl görüyor?

Bu değişime ayak uydurmak istemiyorum. 

Gittikçe daha da yalnızlaşıyorum, yalnız mı öleceğim?

Yaş
20
Yaş
30
Yaş
40
Yaş
50
Yaş
60
Yaş
70
Yaş
80
Hayatınızı değiştirmeye hazır mısınız?
Kurumsal Dönüşüm Yolculuğu Koçluğu İlk Randevun Hediye
bottom of page