top of page

"Dönüşüm yolculuğumda bana katılın"

“Mutluluk yolculuğu farkındalık ile başlar...”

Kariyer, eğitim ve sosyal hayatında pozitif yönde başarı odaklı aksiyonlar alma yolunda gerçek bir zihinsel dönüşümü sana hissettirecek kişisel koçluk seansları, değişime inanlar için tasarlandı.


Dilerseniz seanslarımızı yüz yüze ya da online olacak gerçekleştirebiliyor olacağız.

Seansların dönüşümünüz üzerindeki başarısını sağlayabilmek için en az dört seans devam etmenizi içtenlikle tavsiye ederim.


Mutluluk yolculuğu farkındalık ile başlar...

Öz farkındalık, gelişim yolculuğunuzda hızlı bir başlangıç yapmanın en ideal yoludur. Yeterli öz farkındalık olmadan başkalarını anlamak, kendimizi yönetmek ve sağlıklı ilişkiler geliştirmek için mücadele etsek bile, etrafımızdaki dünya gibi sürekli değiştiğimizi kabul etmek ve kendimizi gelişime açmak bu sürecin ilk adımlarıdır.


Yanlış yapmaktan korkma...

Kendinize inandığınız anda sorumluluk almak, hem başarılı hem de başarısız hamlelerinizde korku faktörünü ortadan kaldırır. Korkularınız ortadan kalktığında, gerçekleştirmek, öğrenmek ve başarmak ile hayal kırıklıklarınız arasındaki bariyerler ortadan kalkar. Hayatınızın anahtarlarını elinize almak, başkalarının sizi tanımladığı çerçeveden çıkarak kendinizi keşfetmeniz için sizi cesaretlendirir. 


Her şey senin elinde...

Kendiniz hakkında sahip olduğunuz tüm sınırlayıcı inançları bir tarafa bırakarak, özgüveninizi arttırmak ve kendi benliğinizi keşfetmek dönüşümünüzün en sancılı süreçleri olabilir. Ancak, sonunda kendinize arka çıkmayı, sınırlar ve değerlerle yaşamayı, çok fazla dış doğrulamaya ihtiyaç duymayı bırakmayı keşfedeceksiniz; en önemlisi ise fikirleriniz ve tercihleriniz arasındaki farkı nasıl dile getirebilmeyi...

 

Uzun vadeli sonuç buna değer...

Ne yazık ki başkalarını suçlamak ne kadar hafifletici hissettirse de bir o kadar yıkıcı. Bu alışkanlığı bırakmak belki de sizin için en fazla sabır ve partik gerektiren süreç. Başlangıç olarak, eylemlerimizin sorumluluğunu almak zordur, ancak değerli olan her şeyde olduğu gibi, uzun vadeli sonuç buna değer.


Çözüme odaklan, soruna değil...

Karşımıza çıkan sorunları neden en iyi şekilde tanımlayamıyoruz? Aslında yapabileceğimiz en etkili şey daha net görebilmek, sorunu çözmedeki rolünü anlamak ve nihai hedefe ulaşılmasıyla sonuçlanacak gerekli adımlar için harekete geçmek. Sorun ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, çözümlere odaklanmak pozitif kalmanıza ve çevrenizdekileri motive etmenize yardımcı olacak.


Sınırlarına meydan okumak...

Kimse konfor alanından çıkmaktan hoşlanmaz. Stresli ve bazen biraz korkutucu olabilir. İster bunu bir değişim korkusu, ister bilinmezlik olarak kabul edelim, hepimizin yüzleşmekten rahatsız olduğu alanlarımız var. İstikrar ve tutkunun başrollerde yer aldığı bu dönüşümde, korkularınızı nasıl fırsata çevirebileceğinizi öğrenmek istemez misiniz?


İşe koyulma zamanı...

Hayata bir tiyatro gibi bakın… devamlı sergilen oyunlar var bu tiyatro da… bu oyunları seyreden mi olmak istiyorsunuz? Yoksa oyunda bir oyuncu mu? Seyredenseniz: Oyunu kritike eden mi olmak istiyorsunuz? Yoksa oyunu seyretmekten zevk alan? Yoksa …Oyuncu iseniz: Başrol mu istiyorsunuz? Yoksa ekstra mı? Yoksa …. Kararı verecek olan sensin… gerisi kendi yolunda yaşanacaktır…

Hayatında Neredesin?

Kızımla iletişim kurmakta zorlanıyorum. Kendimi onun dünyasından çok uzakta görüyorum. Nasıl yaklaşmalıyım? Kendimde neyi değiştirmeliyim? Annem halen hayatıma karışıyor. Sınırlarımı çizmekte zorlanıyorum

İşimde önümün tıkanık olduğunu görüyorum. Bağlı olduğum kişi beni devamlı iş arkadaşlarımın ortasında tenkit ediyor. Onunla konuşmak istiyorum ama nasıl başlayacağım bilmiyorum… Eşimle devamlı önemsiz konularda tartışıyoruz. Beni anlamıyor veya ben kendimi anlatamıyorum. Beraber bir aile koçu ile konuşsak diye teklif ettim. Kabul etmiyor. Nasıl ikna ederim?

Aile işimi çocuklarıma devir ettim. İstediğim gibi yönetmiyorlar. Karışmak istiyorum, yanlışlarını onlara anlatmak istiyorum ama beni tamamen dışladılar. Üzülüyorum… O kadar yapmadığım şey var ki? Geç mi kaldım?

Üniversiteyi bitirmek üzereyim, hayata nasıl atılacağım bilmiyorum? Seçenekler arasında kafam çok karışık… Babamla hep tartışıyoruz. Her şeyime karışıyor, farkında değil ama böyle devam ettikçe ondan uzaklaşıyorum. Ama böyle olsun istemiyorum. Ne yapmalıyım?

İlişkimde çok önemli bir yere geldim. Ama geleceği görmüyorum. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum… Herkese bir kızgınlık duyuyorum. Hep kaybeden ben oluyorum. Yoruldum… Kariyer değişikliği yapmak istiyorum. Nereden başlayacağım? Yapmalı mıyım bilmiyorum?

Hayat çok çabuk geçti, bir şeyler kaçırdığımı hissediyorum. Adını tam koyamıyorum. Nasıl adını koyabilirim? Oğlumun uzaklaştığını hissediyorum. Eşi ile sorunlarım var. Geçinemiyoruz. Ne yapmalıyım?

İçinde bulunduğum toplum beni nasıl görüyor?

Bu değişime ayak uydurmak istemiyorum. 

Gittikçe daha da yalnızlaşıyorum, yalnız mı öleceğim?

Yaş
20
Yaş
30
Yaş
40
Yaş
50
Yaş
60
Yaş
70
Yaş
80
Hayatınızı değiştirmeye hazır mısınız?
Kişisel Dönüşüm Yolculuğu Koçluğu İlk Randevun Hediye
Şimdi Koçluk Randevusu Al
bottom of page