top of page

"Dönüşüm yolculuğumda bana katılın"

Gizlilik Sözleşmesi

Çalışmaya başlamadan evvel aşağıdaki anlaşmayı yapıyor olacağız:
Koçluğa Bakış Açım
Koçluk, kişinin potansiyeline inanarak kendini keşfetmesi, hedeflerini belirlemesi, seçeneklerini görmesi, yeni olasılıklar yaratarak hedefleri doğrultusunda ilerlemesini sağlamak amacı ile yapılan çözüm odaklı görüşmeleri içermektedir.
Koçluk alan kişi tam ve bütündür; bilinçli ve niyetli olarak hayatının sorumluluğunu alma potansiyeline sahiptir.
Koçluk Süreci
 
Her bir koçluk görüşmesi 40 ile 60 dakika arasında sürer. Beraber çalışacağımız görüşme sayısını keşif seansından sonra karşılıklı konuşarak belirleyeceğiz.
 
İlk görüşme; “keşif ve tasarım görüşmesi” olacak. Bu görüşme öncesinde sizden hazırlık formundaki soruları yanıtlayıp bana ulaştırmanızı rica ediyorum. Bu görüşmede sizi tanımayı, koçluk görüşmelerinin tüm süreç vizyon ve hedeflerinizi tasarlamayı hedefliyorum.
 
Koçluk görüşmelerimiz ONLINE veya YÜZ YÜZE olabilir.
 
İhtiyacınız olduğunda randevumuzu yeniden ayarlamak benim için uygundur. Ancak en az 24 saat öncesinden bildirmenizden memnun olacağımı bilmenizi isterim, tabi değişikliği daha önceden bilmek de tercihimdir.
 
Eğer planladığımız bir randevuya 24 saat önceden haber vermeksizin gelemezseniz, o randevuyu tekrarlama şansımız olamayacaktır Koçluk görüşmelerimize devam etmemiz durumunda önerim minimum 6 seanslık görüşme boyunca beraber çalışmamız. Koçluğun amacı davranış değişikliği yaratmak olduğu için daha kısa sürelerde bunu gerçekleştirmek mümkün olmayacaktır.
Seans ücretini keşif seansımızda paylaşacağım.
 
Koçluk seanslarında tartıştığımız her şeyi gizli ve özel tutacağım. Gizliliği yerine getiremediğim koşullar yasa gereği açıklamam istenen, mahkeme kararı yada koçluk alan kişinin kendine zarar verme riski olan istisnai durumlardır.
 
Koçluk çalışması sizin dikkatiniz ve çalışmanızla zenginleşir. Her seanstan beklentinizi önceden belirlemiş olursanız, daha fazla fayda sağlamanız mümkündür.
 
Çok fazla soru soracağım. Bir koç olarak niyetim, sizin potansiyelinizi duymak için dinlemek; kendi cevaplarınızı bulmanıza, seçimlerinizi yapmanıza ve sizi doyuma götürecek aksiyonlar almanıza destek olmaktır.
 
Koçluk seanslarında kararlaştırdığımız ve sizin EVET dediğiniz ödevlerin tüm sorumluluğunu almanızı bekliyorum. Eğer bir ödevin sizin çalışmanız doğrultusunda anlamlı ve yararlı olmadığını düşünüyorsanız lütfen reddedin. Bunu size sık sık hatırlatmaya çalışacağım.
 
Bazen sizi zorlayacağım hatta meydan okuyacağım. Çok ileri gidersem bana söyleyeceğinize güveniyorum.
 
İşbirliğimizi keşif seansında tasarlayacağız ve sürekli olarak da gözden geçireceğiz. Her zaman, benden koçunuz olarak istediğiniz şeyleri veya koçluk işbirliğimizde değişmesini istediklerinizi bana söylemek imkanına sahipsiniz ve bunu yapacağınıza güveniyorum.
 
Koçluğu sona erdirmek istediğinizde lütfen bana lütfen 2 seans öncede önceden bilgi verin. Bu bize çalışmalarımızı toparlamak ve ilişkimizi bilinçli bir şekilde sonlandırmak için yeterli bir zaman verecektir.
 
ACC unvan adayı koç olarak uluslararası profesyonel koçluk etik ve standartlarına bağlı çalışıyorum.
(International Coach Federation: http://coachfederation.org/ethics.html )
 
bottom of page